| anonim_4396 a întrebat:

Prima oara doare fiindca se rupe himenul corect ar fi posibil sa mergi la ginecolog sa il taie el sa nu mai doara atat de tare? big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, ar fi posibil, dar oricum te va durea si e pacat sa te supui unei operatii chirurgicale pentru ceva ce se poate face si fara chirurgie. gandeste-te numai la costurile si riscurile implicate de aceasta interventie. Oricum durerea ar ramane, ca dupa orice operatie.

5 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Ce minte bolnava ai... rolling eyes
Orice-ai face, de durut tot de doare, este normal sa se intample astfel, dar daca ai parte de un partener super atent, durerea nu mai este atat de intensificata si se inlocuieste cu sentimentul de placere...alta posibilitate ar fi sa ai un himen elastic si sa nu ti se rupa niciodata, iar alta ar fi sa nu te fi nascut cu elbig grin.
Alege tuhee hee.

| lololololol a răspuns:

Nu, nu e adevarat...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nasterea doare mai tare, atuci ce-o sa faci?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai, da! Eventual, sa ti-o si traga. Doar este ginecolog, nu? Cine va face voua educatie sexuala acasa? Stupid people!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Se poate face deflorare chirurgicală dacă se solicită acest lucru.
Din punctul meu de vedere nu este nevoie, durerile nu sunt atât de mari, sunt suportabile, nu ai de ce să te sperii. Un lubrifiant pe bază de apă (nu distruge rezistența prezervativului) și un prezervativ de calitate (Durex sau Loveplus) ajută la o diminuare semnificativă a durerilor din primul și următoarele contacte sexuale.
Pa, pa.