| Anuseabusea a întrebat:

Prin analiza generala de urina se poate determina daca sunt însărcinată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Același răspuns că la întrebarea cu sângele.

| gabicoo a răspuns:

Ia-ți un test de sarcină de la farmacie.

| ioana748 a răspuns:

La fel ca la sange, sa urmareasca si hcg.
Densitatea modificata poate arata o eventuala sarcină.
Insa sunt teste la farmacie la farmacie ieftine si eficiente.

| Tputpu35 a răspuns:

Cel mai bine iti faci un test de sarcina