| anonim_4396 a întrebat:

Prin analiza de urina se poate afla daca esti sau nu insarcinata?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din analizele obisnuite, de rutina, nu se poate afla. Trebuie sa ceri in mod specific test de sarcina.

| Anca a răspuns:

Da , se poate

| Malvina24 a răspuns:

Da se poate dar este mai usor cu un test sa-ti dai seama de asta~ daca esti mamica, sa fi sanatoasa sa ai grija de bebelu'

| Anecherry a răspuns:

Da; atunci cand esti insarcinata corpul tau produce o anumita substanta care este prezenta si un urina; dar testele de urina din cate stiam eu nu sunt sigure 100%.

| vyo a răspuns:

Da

| love44katyp a răspuns:

Din cate stiu eu, da

| bunker a răspuns:

Da.iei testul de sarcina, faci pipi pe el si apoi vezi

| adryano_3550 a răspuns:

Bineinteles un test de sarcina si putina urina si poti afla surpriza?

| olesea_1390 a răspuns:

Sigur ca poti afla.