| AnaXDeh a întrebat:

Probioticul se ia si dupa ce ai terminat antibioticul? Am 20 de cps de probiotic si tratament cu antibiotic pentru 10 zile.
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Citești prospectul și iei cum scrie acolo (poți căuta prospectul și pe net). Eu iau de obicei după 3 ore de la antibiotic. Sa nu le iei în același timp, că se bat cap in cap și se anulează unul pe celălalt. Le poți lua și după ce termini antibioticele daca ai stomacul bun, dar dacă ai dureri sau diaree, poți să le iei de acum.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic si spune i ca nu ai inteles cum sa i ei medicamentele te va ajuta asistenta domnului doctor, o sa i ti scrie ea pe foaie cum si la ce ore sa i ei pastilele, de unde esti? Ce varsta ai? Tu esti in poză?

| RAY a răspuns:

In fapt e bine sa iei in acelasi timp, si sa manci fulgi de ovaz + iaurt ajuta foarte mult

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți să continui să iei probioticul după ce termini antibioticul.

| azeze a răspuns:

Pai cine ti-a recomandat pastilele nu ti-a zis si cum sa le iei? In mod normal 10 zile cat ai tratamentul, dar ma gandesc ca dupa alea 10 zile o sa te duci la control pentru a vedea rezultatele, mai bine intrebi acolo pentru ca pe diverse site-uri nu sunt multi specialisti care sa te lamureasca concret. Unul poate sa iti zica, ca el a luat si dupa iar celalalt ca a luat cat a tinut tratamentul cu antibiotic in cazul tau 10 zile.