| biBBi a întrebat:

PROMIT FUNDIŢĂ
Bunăă big grin. deci cine postul şi vreau să încep o dietă ca să slăbesc până la Revelion. Cu burtica mă descurc eu, de aia mai scap, dar am o mare problemă cu picioarele şi şoldurile. Ştiţi vreo dietă şi nişte exerciţii pe care aş putea să le ţin?
Promit fundiţa big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! felicitari pentru ca vrei sa tii post, pentru a tine asa ceva trebuie sa fii cu sufletul curat, nu numai pentru ca vrei sa slabesti, apoi sa stii ca nu strica daca te si rogi, sa mergi la biserica si sa platesti liturghii, cat despre slabit ai grija ce mananci pentru ca supui organismul la un altfel de regim, mai ales daca nu ai tinut post niciodata, fa spot ce solicita mai mult picioarele daca zici ca acolo e "buba". daca elimini carnea din regim, ai grija sa mananci peste cand e dezlegare, nuci pentru un aport de vitamine.