| Fetitza_7841 a întrebat:

Vreau sa slabesc pana la vară, de fapt sa scap de burticasad dati-mi si mie niste cure de slăbit. Dau fundița.

3 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Nu sunt indicate regimurile de slabire la pubertate si in adolescenta. Nu manca dulciuri, redu painea, grasimile si incearca sa faci exercitii fizice zilnic sau macar la doua zile. Special pentru burtica fa 20-30 de abdomene zilnic. Succes.

| ѕєñσяιтα a răspuns:

Fetita. nu este indicat sa slabesti asa brusc!
Pt. ca organismul tau va fi afectat...
Mai bine mananci mai putin ...bea fff. multa APA.
Seara dupa cina [ in care si acolo, mananci numai o salata ] [ NU manca carne seara. pentru ca seara nu tare faci miscare. te pui in pat si te uiti la TV. si grasimea se pune.]

Dupa cine te pui pe covor, sub o perna moale... nu mare, nu groasa, doar sa nu simti asa de tare covorul. Sa ai langa tine un prosop uscat, si o sticla de apa de la robinet, nu RECE! si...
Te pui sa fac abdomene.:
1. Faci cate 5 in ritm alert [ Repede ] Te opresti si bei o gura de apa.
2. Acum fa cate 10. 5. rapizi. 5. lente.
3. ai deja 20. Mai fa inca 10 repede.
4. Te ridici in picioare si incepi sa faci 15 genoflexiuni.
5. Daca ai un colidor mai lung. incepi sa fugi 5-10 ture dintr`un capat in altul.
6. Te odihnesti cateva sescumnde max. 1 min. si te pui din nou pe spate. si incepi sa faci 10 abdomene lente.si 10 rapizi.
7. Cred ca deja ai obosit. Ei bine scoala.te in picioare si incepe sa mai faci inca 15 genoflexiuni.

Eu asta fac in fiecare seara. sau a 2 zi.
Vei avea febra musculara cand faci pentr prima data asa. dar dupa aceia te vei obisnuii.
Nu te gandi ca dupa prima seara vei slabi nu stiu cate Kg. vei slabi cateva calorii.cu timpul vei vedea schimbarea...
Succes!

Fundita?

| pedobear a răspuns:

Dupa masa te duci la baie si vomiti tot ce ai mancat. Sucess garantat si cel mai important e ca poti sa mananci tot ce-ti place.