| Andrey_1872 a întrebat:

Proteinele opresc cresterea in inaltime? eu am 16 ani si iau devil gainer dau fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

Presupun ca iei Devil Gainer pentru marirea masei musculare.Iti va incetini cresterea in inaltime. De ce? Volumul si greutatea masei musculare sporite iti va obliga organismul sa fie preocupat de "construirea" unor oase scurte si groase care sa poata sustine aceasta masa musculara sporita artificial. Deci, cresterea in lungime a oaselor va fi lasata in plan secundar. E optiunea ta daca vrei sa arati ca un "gogoshar sau vrei sa ai un corp armonios dezvoltat.

| Cosmin86 a răspuns (pentru noktambul):

Sporita artificial? proteinele sunt NATURALE, mai documenteaza-te

5 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Nu,nu are nici o legatura.Proteinele au rol plastic.

| cernescu16 a răspuns:

Noktambul tu sti ce vb? ce gogosar ma? proteinele sunt extrase naturale care ajuta sa se dezvolte masa musculara la fel ca si mancarea, si ce de la mancare nu te inalti? deci proteinele NU plafoneaza cresterea in inaltime.bft

| Andrey_1872 explică:

O sa cresc in inaltyme mai greu sau nu o sa mai cresc deloc? in loc de proteine mai exysta vreun supliment pentru a ajuta in cresterea in lungime a oaselor? mersi

| crysstyna_6124 a răspuns:

Nu stiu aca opresc cresterea in inaltime desii in majoritatea cazurilor pe care le stiu nu, dar favoreaza cresterea in latime. eu cunosc pers care au luat si acum sunt foarte facutii, prea facuti as zice eu pentru varsta lor. cel mai bine ar fi sa nu mai iei daca nu vrei sa ajungi fffffff "grasut".