| arvamircea a întrebat:

Pt ccei care au fost la un medic dermatolog. Deci cum e? Te duci la medic iti da trimitere ajungi la medic si? Si ce? Cat iti cere? Adica cat va costat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Frankie a răspuns:

10 lei

15 răspunsuri:
| 23partyboy a răspuns:

Daca ai o problema dermatologica,care sa zicem nu este o urgenta,mergi prima data la doctorul tau de familie, cu programare consultul la doctor de fam nu costa nimic, fara programare costa 10 lei,daca doctorul de familie are dubii,sau vrea o confimare a diagn sau daca sunt necesare investigatii specializate te trimite la un specialist,cu trimiterea aia consultul la specialist este gratuit, atentie cu trimiterea de la doct de fam poti benefecia de un consult specialist si la o clinica particulara,,, iarasi daca mergi direct la specialist consultatia costa(cam 30 de lei) asta la spit de stat, iar daca mergi la un cab particular un consult te poate costa si 100 de lei. daca te mai pot ajuta cu ceva in privinta asta, sau nelamuriri scriemi

| arvamircea explică (pentru 23partyboy):

Am o problema cu cosurile si am incercat orice asa ca m-am gandit sa merg la dermatolog. Sti cam cat ar putea sa coste?

| 23partyboy a răspuns (pentru arvamircea):

Eh ti-am raspuns deja,indiferent ca ai cosuri sau alta boala dermato se procedeaza la fel,mergi la doct de familie ala te trimite la dermato,cu trimitere nu te costa nimic,banuiesc ca esti elev/student si esti asigurat de stat, daca nu vrei asa mergi la cab part, la aia te costa cam 100 de lei consultul... oricum daca esti in toiul adolescentei,cu tot cu medicatie e mai greu sa scapi de acnee,cauza fiind mai adanca de orig hormonala, dar nu zic ca nu se poate, daca esti mergi undeva in orase mari poate ai noroc si iti faci autovaccin

| arvamircea explică (pentru 23partyboy):

Ms din suflet

| arvamircea explică (pentru 23partyboy):

Ms din suflet.

| 23partyboy a răspuns (pentru arvamircea):

Problema mai mare zic eu, ca medicatia costa cam scump...trebuie pregatit sa ai un buget pentru asta...si cand mergi la doctor, ii duci si tu o ciocolata ceva, sa se poarte mai frumos cu tinewinking

| Frankie a răspuns:

Nu exista raspuns la intrebarile tale, decat alte intrebari. Cum e cine doctorul, cabinetul sau consultatia? De ce sa iti ceara? Cat m-a costat ce?

| arvamircea explică (pentru Frankie):

Adica cat te costa? Dupa ce iti face ceva iti cere bani ca doar nu-i moca.

Răspuns utilizator avertizat
| carmen2011 a răspuns:

Te poti duce in policlinica cu trimitere de la medicul de familie sau la orice clinica privata care are sectie de dermatologie. aici poti sa mergi si fara trimitere, cu programare. costul difera de la o clinica la alta. eu iti pot recomanda din experienta proprie clinica celor de la Delta Hospital. am fost (si sunt) foarte multumita de ei. ii gasesti aici http://www.deltahospital.ro/policlinica. sau daca vrei alte informatii despre medici dermatologi poti sa incerci si aici http://www.medicidetop.ro/.

| Tinzler88 a răspuns:

Cat sa coste ce? nu ai specificat la ce te referi anume! un control? un detartraj? scoaterea unei masele? fiecare au un pret nu toate acelasi, cel mai bine e sa te duci la un cabinet cel mai aproape de tine intri si intrebi o asistenta pe acolo ce te intereseaza mai exact.

| Frankie a răspuns (pentru Tinzler88):

Frate tu vorbesti de stomatolog. baiatu zice de dermatolog asa ca da-ti foc... sa iti scoata tie masele dermatologul