| Andrei_6410 a întrebat:

Pun aceasta intrebare pentru cine site despre ce este vorba!
Fac sala si sport de fullcontact... as vrea sa stiu daca este indicat sa iau proteine pentru masa... daca puteti sa ma ajutati!

Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonul a răspuns:

Da este indicat sa iei proteine pentru masa musculara. Dar de ce intrebi aici, antrenorul tau nu-ti poate spune daca e bine s-au nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Proteinele se iau pentru a mari masa musculara iar sportul practicat de tine n-are nici in clin nici in mineca cu ce urmaresti pentru ca nu-i culturism.

| geo222 a răspuns:

NU iei proteine pentru masa musculare. tu de fapt iei o combinatie de substante nutritive. Din proteine nu faci masa musculara, din carbohidrati faci.