| Momo_4574 a întrebat:

Puteti sa imi spuneti si mie ce fobie este asta:
-atunci cand cineva de ex. se loveste la. venele din zona mainii si eu vad asta incep sa tremur ca naiba imi vine sa plang si ma iau ganduri sinistre
-cateodata ma ia dureea in zona specificata mai sus.si incep sa imi rotesc mana pana imi revin...desi inca simt intepaturi
-si chiar este fobie? sau.nu? sau... ce naiba este x( ca nu mai suport sad sad sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Hemofobia ar fi atunci cand vezi sange, dar de asa ceva, chiar ca n-am mai auzit confused

nony
| nony a răspuns:

Intr-o viata anterioara ai fost EMO.Pariu ca stiu si cum ti s-a sfarsit? rolling on the floor

| Andra_3307 a răspuns:

Sincer acum tu ai fost emo? ai incercat sa iti tai venele si nu a mers?
te`i uitat l aun prieten emo cum isi taie venele sau te`ai taiat din greseala cu cutitul? iti este frica de sange? sau mai mult iti este greata de sangele care iese din vene atunci cand cineva se loveste in zona aceea? si poti sa imi spui te rog ce ganduri sinistre ai poate te pot ajuna sper sa iti revii succes:*

| Creatsaaaaaaa a răspuns:

oh go on nu cred ca este o fobie...mai mult este o inchipuire de a ta ca sa spun asa...deci nu te mai gandi la SANGEdevil.
:*

| wormy a răspuns:

Nu cred ca e vreo fobie.Probabil ai tu impresia ca ai o fobielaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ups, esti cam spooky! Mie imi vine sa plang cand vad viermi crying! Poate e doar ceva legat de sange, ti se face rau de la sange?

| sceptic a răspuns:

Este o fobie la sange si tot ce tine de el.

| Momo_4574 explică:

Dau fundita! am uitat sa zic xD(celor care ma lamuresc cum sta treaba)