| fitedeminora a întrebat:

Buna TPU eu sunt a 8-a si dupa cum se vede mai e putin si plec pa pa la liceu:crying( imi este enorm de frica adica nu numai frica ci si emotzii MARIII!

nu stiu cum o sa ma descurc ma trezesc noaptea si incep sa plang de emotzii::crying(( si cand vb despre asta ma apuca un gol in stomaccc de imi vine saa ma urc pe peretzi happy:0
daca eu va spun cam cum sunt eu ma puteti ajuta spunandu-mi cum voi fi macar asa cum va imaginati voi deci eu sunt emotiva sensibila rusinoasa dar... nu las sa se vada ca sunt rusinoasa ci din contra ma fac curajoasa si vorbareata sa nu ma prinda in ochi ca as fi
prostuta dar pe langa curajul asta care il las sa para simt ca imi pica inima pe jos laughing) si tremur toata crying
puteti sa imi spuneti si mie daca este bine cum sunt ma voi descurca cat de cat acolo?
la voi cum a fost prima zi de scoala?

1 răspuns:
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunakiss,sa stii ca si eu sunt emotiva si rusinoasa dar uite ca m-am descurcat cat de cat bine.Pai in ziua aceea aveam deschiderea la 9 dar eu m-am trezit de la 6laughing pentru ca nu am mai putut dormi, am plecat pe la 8 fara ceva de acasa.Tot drumu pan la liceu nu am avut nimic insa cand am ajuns si am intrat in curtea licelui si ma uitam la toti din juru meu pentru ca nu ii cunoastem incepuse sa imi fie teama dar pana la urma mi-a trecut.M-am asezat intr-un colt si am ascultat discursul de inceput de an, si dupa ce a urat bun venit bobocilor a inceput strigarea claselor si eu eram a IXa Gmai aveam de asteptat putinlaughing si intr-un sfarsit a strigat si clasa a mea si ne-a pus pe toti in rand 2 cate doi si am intrat in liceu si ne-am dus in clasa.In clasa m-am pus in prima banca iar alaturi de mine s-a pus o fata.Ne uitam unii la altii,ne analizam,eram foarte curiosi sa aflam unii despre altii ceva.A venit diriga ne-a vorbit cate ceva, ne-a pus sa ne prezentam pe fiecare, ne-a dat oraru si cartile si am plecat acasalaughing.In a 2 zi am dat un caiet la toti colegi care sa imi scrie id lor acolo, si asa incetu cu incetu pe zi ce trecea ne apropiam si mai mult si totul era frumos.Ai sa vezi ca anii de liceu sunt cei mai frumosi ani, bine acum depinde si de ce colectiv dai si cat de bine te intelegi cu el.Asa ca stai relaxata,lasa rusinea la o parte, pentru ca ai sa vezi ca totul va fi bine, si incearca sa te bucuri de fiecare clioa din liceu pentru ca nu se va mai intoarce.Iti urez bafta, sa intri la liceul dorit, sa ai niste colegi buni cu care sa te intelegi bine si prima zi sa fie frumoasa.Succeskiss