| mihaela_4583 a întrebat:

Puteti sa imi spuneti un regim pentru slabit mai ales in zona abdominala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| dragosh a răspuns:

Nu ai cum sa slabesti "mai ales" in zona abdominala, slabirea este reducerea stratului adipos de pe intreg corpul nu de "o anumita parte". Conteaza in mare parte si ce mananci dar conteaza si efortu` depus.Asa ca dieta ar trebui bazata mai mult pe piept de pui; curcan; peste si foarte putini carbohidrati proveniti in special din salate si grasimi sanatoase.

| elle_1922 a răspuns:

Eu de obicei incerc sa mananc cat mai sanatos si neaparat nimic dupa 6 seara.Cam intr-o saptamana se vad rezultatele. Daca faci sport cu atat mai bine.

| svetik_1208 a răspuns:

Fa sport

| d33a a răspuns:

Printr-un regim nu ai cum sa slabesti numai in zona abdominala.Iti recomand sa faci cat mai multe abdomene si vei avea rezlutate bune.;):):P
http://www.youtube.com/watch?v=zHt_aZYH0Jk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=NU-8BDYVyv8&feature=related

| andreyrey619 a răspuns:

Incearca sa iti pui o simpa punga pe abdomen si dormi cu ea noaptea, o sa transpiri tare in ea si asta te va ajuta sa dai jos ce vrei tu! Succes happy