| anonim_4396 a întrebat:

Hei, eu fac otita destul de frecvent si ieri am facut iar. Nu merg de fiecare data la doctor, pentru ca mereu imi da sa iau picaturi de urechi. Doar ca data trecuta le-am terminat si nu mai stiu cum se numeau.
Daca cineva e doctor sau are si el probleme cu urechile, imi puteti spune niste picaturi de urechi, va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Daca ai avut otita de mai multe ori, atunci mergi la o investigatie aprofundata ORL
2. Schimba-ti doctorul daca boala s-a repetat de mai multe ori! Inseamna ca nu te-a vindecat cum trebuie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. Du-te la alt medic.