| Simo975 a întrebat:

Raspuns urgent!
Exista vreo problema daca ultilizez nasic picaturi nazale pentru copii cu netildex(picaturi pentru. ochi)? stiam ca netildex-ul nu se fol. cu alte medicamente, insa cu picaturile nu cred ca ar avea ceva... deci? AAAA si inca ceva clorhidratul de xilometazolina si dexpanthenol-ul sunt antibiotice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,

Pentru a folosi orice antibiotic sau medicament/picături sau orice altceva îți trebuie stric îndrumarea medicului de familie sau celui specialist,depinde de fiecare caz. Tratementele după ureche nu sunt o bună soluție, ne pot aduce alte boli, chiar și mai grave.

| Simo975 explică:

Inca ceva, picaturile pentru. ochi sunt prescrise de medic insa eu mi-am pus si cele nazale si nu stiam daca e vreo pb.