| Alexiavln2 a întrebat:

Recent am fost la ginecolog si am fost diagnosticata cu Boala Inflamatorie Pelviana si mi s-a prescris un tratament doar pentru mine, doctorul spunandu-mi ca partenerul nu este nevoit sa urmeze niciun tratament. Insa acum m-am documentat mai mult despre aceasta afectiune care este o infectie si am vazut ca si partenerul ar trebui sa urmeze un tratament.
A mai trecut cineva prin asta care imi poate spune ce tratament trebuie sa ia iubitul meu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inflamatia nu inseamna infectie.

| Simpatic a răspuns:

Si chiar ai dreptate, tot de pe net aflam (dar de pe siteuri acreditate in acest sens) ca si partenerul ar trebui si-si faca o serie de analize https://www.reginamaria.ro/articole-medicale/boala-inflamatorie-pelvina-bip

Ai putea sa ceri sfatul si al unui alt medic, se numeste second opinion!
Aici din pacate nu stau foarte multi medici pe TPU, desi am mai vazut cazuri!