| Alexandruw a întrebat:

Recent am fost ragusit, acum mi-a trecut, insa atunci cand respir imi vine sa tusesc mereu. Stie careva care ar fi problema si cum se poate remedia?
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da,stie cineva.Medicul, la care ar trebui sa apelezi.

| Florentina9210 a răspuns:

Opinia mea este sa consulti un medic. Ca sa fi mai linistit.

| iulian1302 a răspuns:

Buna.Cel mai probabil ca te confrunti cu o bronsita cronica datorata inflamarii mucoasei bronsice. In momentul in care tusesti, tusesti cu expectoratie sau fara? Cel mai bine ar fi sa mergi sa te consulte un medic specialist. In cazul in care tusea nu iti da pace poti lua fie ceva sirop(muguri de pin-sirop natural) fie tablete( cum ar fi Tusin sau Bromhexin). Totusi repet iti recomand sa mergi la un consult medical de specialitate.

| Gemini25 a răspuns:

Dacă problema persistă și în următoarele zile îți sugerez să consulți un doctor!
Problemele ce se ivesc în gât pot deveni destul de serioase!
Multă sănătate!

| pornofutbine a răspuns:

Probabil ai bronsita sau poti avea aprindere la plamani un fost coleg de liceu a fost asa si intr-o luna a murit. Acum nu iti pot spune remedi dar unul ar fi sa bei un ceai de ceapa cu lamaie sau sa mergi la doctorul de familie. Dumnezeu sa te vindece pace

| Alexandruw explică:

Imcrazyboy, nu esti sanatos la cap

| Alexandruw explică:

Am rezolvat cu niste usturoi