| liceu a întrebat:

Recomandat este sa iei o singura tableta/pastila de calciu efervescent pe zi.Ce se intampla daca iei 4 dintr.o data? adica eu am luat si in nici 5 minute a inceput sa ma doara burta foarte rau.se mai poate intampla altceva? Oricum o sa continui sa iau in cantitati mari pentru ca am auzit ca te ajuta sa te ingrasi si eu vreau foarte mult asta.deci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Ercjiaai a răspuns:

Ai grija cu ele. Poti face stop cardiac. Nu e de joaca.

| LaLooxD a răspuns:

Daca iti doresti sa te ingrasi sunt cai destul de usoare, precum mancatul la fast-fooduri.Insa cu calciul nu e de gluma, iti pui prea mult in pericol sanatatea.

| marioi a răspuns:

Dacă iei prea multe pastile dintr-o dată ți se poate opri inima. Sărbători fericite, in cazul in care le apuci!★★★

| liceu explică (pentru marioi):

Multumescrolling on the floor))