| คиค a întrebat:

Buna!

Am o problema si va rog sa ma ajutati urgent!
In aceasta dimineata mama s-a trezit cu ameteala. Dar problema e ca de 3 ore nu isi revine deloc. Are ameteli, nu isi poate tine echiliblrul si o usoara stare de lesin.
A luat o pastila de calciu efervescent si una de vitamine, dar nu isi revine...[ azinoapte a dormit bine, iar azidimineata a mancat]

Eu sunt singura cu ea acasa si nu stiu ce ii fac.

Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mergeti la urgenta cat mai repede, numai dupa o consultatie veti putea sti care este cauza. Sanatate si numai bine!

| คиค explică:

Nu are probleme cardiace.

| คиค explică:

NUuuuuuu... acest lucru e excus!

| Emeraude a răspuns:

Are probleme cardiace, cu tensiunea? Poate e doar o cadere de calciu, o lipotimie, mai bine mergi cu ea la Urgente sau suna la 112, o vei ajuta mult mai mult decat sa pui intrebarea pe TPU, ai nevoie de ajutorul unui medic!
Succes si multa sanatate, pa-pa!

| paramore a răspuns:

Poate e insarcinatathinking

| darii a răspuns:

Suna la 112, sunt sigura ca ei te pot ajuta. S-ar putea sa aiba o cadere cam mare de calciu, de aceea da-i sa manance lactate si sa bea mult lapte pana vine salvarea.
Sanatate multa mamei tale!

| danielagoldica a răspuns:

Urgent la spital! Poate avea ceva grav!