| dygas a întrebat:

Remedii pentru candidoza cine stie? (candidoza in general, in interiorul corpului)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| giony54 a răspuns:

Candidoza se trateaza cu ulei de oregano picaturi, 5picaturi sub limba se clateste bine gura si se inghite sau cu bicarbonat de sodiu alimentar, o lingurita dizolvata in apa plata dimineata dupa masa, cel putin 3 luni pana dispare de tot. http://www.tratamentedestepte.ro

| dygas explică (pentru giony54):

Da,intra devar, bicarbonatul de sodiu chiar ucide candida

6 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Nu-i ok sa te tratezi asa din auzite.Mergi la meficul de familie, el c-a sti unde sa te trimita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iti dau o solutie, dar trebuie sa vezi si medicul.
Iei un tampon si-l imbibi cu iaurt. Introduci acest tampon in vagin de doua ori pe zi pana simptomele dispar. De asemenea, daca bei iaurt, lactobacilul acidophilus, ingredientul activ continut de iaurt, va actiona direct asupra Candidei din intestin ceea ce va va grabi vindecarea.
Sanatate multa!
O dupa-amiaza excelenta!

| VladLungu a răspuns:

Cel mai bine este sa consulti un medic.Sa nu te iei dupa nimeni cu alte prostii, mai rau iti faci.

| PavelVladescu a răspuns:

Vezi la un medic pe parte interna