| Sportacus123 a întrebat:

Repet de câteva ori pe oră "Spală-te pe dinți, spală-te pe dinți!" Cum să mă calmez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mindfulness a răspuns:

Suferi de tulburare obsesiv compulsiva. Daca nu ai mâncat nimic nu ai de ce sa te speli, de 2 ori e suficient.
Când mai simți spune-ți că sunt doar gânduri și că nu trebuie sa le acorzi atenție. Ieși mai des afară din casă, socializează, mergi la sala, fa ceva sa ai o preocupare până ajungi la un specialist.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te duci si te speli pe dinti. Măcar ai confirmarea că ai facut-o.

| gabicoo a răspuns:

Îți ștergi contul de TPU și dispare obsesia. Sau cel puțin nu ne mai stresezi pe noi cu păsărelele care ciripesc in capul tău.

| gabicoo a răspuns:

Cel mai bun sfat: Mergi la doctor să-ți schimbe tratamentul!

| Lupică27 a răspuns (pentru gabicoo):

Asta si cu vacagrasaverginica sunt colegi de salon la psihiatrie. ala se crede angajat la birou si asta tanar rebel si neinteles.

| Hyperion7 a răspuns:

Da-ti doua palme.

| mastadont a răspuns:

Mergând la doctor. Deja ai căpătat o obsesie pentru spălatul pe dinți și ăsta e semn de boală psihică.

| LisaJulie a răspuns:

Realizezi ca rubrica Sănătate este serioasa nu?

| Cavaler001 a răspuns:

Alta treabă n.ai?
Vezi un film, ieși la plimbare in parc. Gândește.te la ce ți dorești happy
Daca nu reușești să.ti directionezi gândurile spre ceva frumos, mergi la doctor și asculta sfatul lui.
Weekend placut.