Întrebare recomandată | LanguageMaster a întrebat:

Rezidențiatul se poate face numai la o clinică de stat sau și la una privată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Cred ca si la una privata... DACA te accepta (rezidentiatul e un fel de calfa, adica inveti meseria PRACTIC, asa ca cele private s-ar putea sa nu primeasca asa ceva)

| gogu220 a răspuns:

Teoretic se poate şi la privat, dar care privat. mai ales în domeniul sănătăţii, angajează fără experienţă?
Dar nu te lua după noi, dacă ai terminat cu notă mare ai toate şansele şi la privat.