| LanguageMaster a întrebat:

Care este diferența între a te opera la o clinică de stat dotată ultramodern și a te opera la o clinică privată dotată ultramodern?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Doctorii se poarta mult mai bine la clinici private.

| ziftode a răspuns (pentru Plato):

Dar,
nu fac fata la "unforeseen consequences" cum a fost nasterea aia cu, complicatii, in care fatul a murit la spitalul de urgenta, DE STAT, pentru ca cei de la privat nu stiu sa faca fata unei nasteri DECAT daca e fara complicatii, asa ca, atunci cand au constatat ca sunt pe dinafara, au chemat salvarea care a dus copilul la spitalul de urgenta

aici e rrominica, nu strainezia, doctorii vorbesc mult mai frumos, intr-adevar, dar mori mult "mai bine" decat la stat!