| 1Q a întrebat:

RPD:Vacinarea cainelui pentru parvoxiroza la ce varsta se face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anad a răspuns:

La 6 saptamani. Cateva informatii utile http://www.elady.ro/forums/index.php?showtopic=4079

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Se incepe la 8 saptamani - NOBIVAC DHLP : Vaccin tetravalent contra Parvovirozei, Maladiei Carre, Leptospirozei, Hepatitei Infectioase
Sper ca ti-am fost de folos happy

| dArKcHiLd1 a răspuns:

Vaccinarea impotriva acestei boli este cea mai buna protectie, si ar trebui sa inceapa la varsta de 4 saptamani, iar repetarea vaccinului sa se faca dupa 2 saptamani. Vaccinarea trebuie sa se faca numai de catre medicul veterinar, care aplica cea mai eficienta strategie de vaccinare perntru prevenirea parvovirozei.

Fundiţă?

| natalysunny a răspuns:

Pai intrebare un veterinar depinde si de caine dar ai grija este foarte foarte MORTALA.sad