| PulbereDeStea a întrebat:

Sa ma ajute si pe mine cineva. Am incercat epilarea cu ceara. Din greseala am pus pe alunita, si ceara era prea calda. Mi sa inrosit putin pielea. Ar trebui sa pun ceva acolo? Crema epilatoare Derma Depil este buna? Am avut de la Veet dar este scumpa si nu am fost multumita de rezultat. Epilarea cu ceara calda + benzi este mai ok? Eu am ceara dar nu am benzile, si este un chin, nici ceara nu este buna(extra depilet). Cum scap de firele de par de sub piele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Pune compresa rece pe alunita si vezi zilele urmatoare cum evolueaza.
Inainte de epilare fa un gomaj al pielii.
Mergi pe ceara calda de albine.
Dupa epilare aplica un gel dupa epilare de la Farmec.
Pa, pa.