| chestii1 a întrebat:

Sa operat cineva de curand de deviatie de sept nazal? Ceva sfaturi, recomandari de medici sau spitale? BUCURESTI

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| sorinake a răspuns:

Da.
Eu, la inceputul anului.
Operatia am facut-o la stat, la Spitalul Judetean Galati, la domna doctor Vesa.
O recomand cu mare caldura.
Conditiile din spital au fost ok, s-au mai schimbat unele lucruri dar mai sunt multe de facut.
Atitudinea asistentelor si a doctorului de laudat, profesionisti.

Operatia se face "pe viu" cu anestezie locala.
Nu simti nimic insa sa zicem partea neplacuta o reprezinta faptul ca vezi doctorul umbland.
Doctorul o sa vorbeasca tot timpul cu tine sa stie ca esti ok.

Partea mai neplacuta in operatia asta o reprezinta perioada de dupa operatie. Dupa ce-ti va scoate meșele din nas totul va fi mult mai simplu.
Cred ca totul a durat cam o saptamana si eram acasa. Fara urme, fara ochi vineti, nas umflat.

Acum imi pare rau ca am amanant 20 de ani operatia.

Mergi cu incredere si fa operatia!

Multa bafta!

| chestii1 explică (pentru sorinake):

Mersi de raspuns...