| anonim_4396 a întrebat:

Sa zicem ca am crescut 3cm cam cate cu cate kg ar trebui sa am mai mult? Mentionez ca sunt baiat, sa nu care cumva sa credeti ca sunt fata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DrunkenRat a răspuns:

Depinde, spre exemplu cu cat mai mult cresti cu atat mai mult scade acea rada de crestere a kilogramelor. Spre exemplu, o persoana de 1.60 si 50kg arata mult mai slaba decat o persoana de 60kg si 1.70. :) Daca vrei sa stii, calculeaza imc-ul pe care l-ai avut inainte si cel actual ca sa vezi cate kg ar trebui sa mai pui. http://www.doctor.info.ro/calculator_imc.html