| Ionutmarian6868 a întrebat:

Sal,am 13 ani si sunt BAIAT Aproape de Caraciun m-am lovit la sanul stang. Lovitura nu a fost prea dura adica intrat un coleg cu cotul,dar incet, si mi-a iesit o galma sau un chist sau ceva de genu, nu este foarte mare si nu ma doare cand apas pe el, pot face cancer? Sau ceva pareri.
MULTUMESChee hee

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Lovitura s-ar putea sa fie doar o coincidenta si sa fie ginecomastie unilaterala, asta daca la celalalt san/sfarc nu ai nimic. Mergi la medic, e bine sa stii ce ai exact si ce solutii de remediere exista. Cancer e extrem de putin probabil dar nu strica oricum sa te vada un medic.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baietii nu au san...mor big grin
https://dexonline.ro/definitie/pectoral

| Itanul a răspuns:

De la "intrat incet" nu faci asa ceva. Si e cazul sa mergi la medic. Acolo, la radiografie poate vedea exact ce ai.

| Ionutmarian6868 explică (pentru Itanul):

Eu intreb:pot face cancer?

| ziftode a răspuns (pentru Ionutmarian6868):

Ti-am mai raspuns odata... DA, POTI FACE CANCER!
nu ma crezi, TREABA TA
sanii baietilor sunt identici cu cei ai fetelor doar marimea difera, marime care depinde pur si simplu de niste hormoni pe care baietii nu ii au, dar care ar putea sa ii ia artificial, CHIAR AM VAZUT ASA CEVA SI NU ERA FAKE (am vazut la televizor intr-o emisiune chiar despre asta si a venit unul cu natural boobz... YUCK), si chiar am citit articole ca oricat de mici ar fi sanii, toti pot alapta, inclusv barbatii dar (iar) cu hormonii care trebuie

nu am chef sa caut link-uri acum, ma crezi si te duci la doctor, bine, nu ma crezi, e viata ta, poti sa faci ce vrei, eu nu iti sunt dumnezeu, parinte, frate, nevasta, WHATEVER!

| Itanul a răspuns (pentru Ionutmarian6868):

Numai medicul iti poate spune dupa investigatii.
Daca amsti noi din vorbe, medicii nu ar mai exista. Daca te vaiti aici, nu rezolvi nimic.

| Alexandrudrg12 a răspuns:

Boss esti barbat, barbatel momentan laughing) nu patesti nimic

| Ionutmarian6868 explică (pentru Alexandrudrg12):

Adc nu pot face cancer la 13 ani?!