| Ionutmarian6868 a întrebat:

Sal.Aam 13 ani si aproape de Craciun m-am lovit la sanul stang dar lovitura a fost mica, adica a fost cu cotul, dar inceata. Si mi-a iesit o galma sau chist sau ceva de genul. O am de cateva luni bune. Ceva sfaturi, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medic, pentru ca nu este normal sa ai o umflatura pentru o perioada atat de lunga.

| ziftode a răspuns:

Mergi la doctor din momentul in care simti ceva/ORICE anormal la sani, sau macar la parinti si le aduci aminte ca Angelina Jolie si-a amputat ambii sani CA SA NU FACA, CANCER!

| Ionutmarian6868 explică (pentru ziftode):

Si sunt baiat

| ziftode a răspuns (pentru Ionutmarian6868):

Si asta e relevant pentru ca?!?
poate ai o probabilitate mai mica sa faci cancer mamar decat fetele, dar, o galma dupa o lovitura e ceva de aratat doctorului indiferent unde e, iar baietii pot sa faca cancer mamar binemercic!
poate ca te jenezi, dar gandeste asa: mai bine ma jenez acum decat sa fiu bolnav toata viata!

| lilianaadelina a răspuns:

O vizita la medic pentru o ecografie si un diagnostic concludent

| PolitiaRomana911 a răspuns:

Dosar penal