| cristinuca05 a întrebat:

Sal.am si eu o problema de ceva timp ma inteapa ochiul stang iar daca ma uit in sus sau intr-o partea ma sageata si ma doare foarte tare si ochiul si capul im mijloc in partea stanga deci ma sageata si ochiul stang si in mijlocul capului in partea stanga.mai si ametesc,,, imi este foarte frica,, am vreo migrena ceva? va rog... unde ar trebui sa merg la un neurolog? oare e de la >ochii?? imi trebui ochelari? ast rasp cat mai repede.multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intai trebuie sa mergi la oftalmolog si inca urgent (luni dimineata NEAPARAT). Poate fi un glaucom sau o problema de vedere necorectata. daca oftalmologic e totul ok, desi ma indoiesc, du-te la un neurolog.

mira
| mira a răspuns:

Nu amana.Mergi la oftalmolog sau la specialistul la care te trimite medicul de familie.

| dy a răspuns:

Ochiul e rosu? nu cumva ti-a intrat ceva in ochi sau te-ai lovit? Incearca si pune-ti o zi-doua picaturi oftalmice cu TOBRADEX, iar daca nu-ti trece, viziteaza un oftalmolog. Nu cred ca trebuie sa intri asa in panica! Sanatate multa si tine-ne la curent!

auran
| auran a răspuns:

Mergi la urgente daca este atat de grav...sanatate

| starchewer a răspuns:

Intai mergi la medicul de familie care apoi t trimite la neurolog...sanatate

| sorin a răspuns:

Poti fi doar racit.

| Daisy. a răspuns:

La oftalmolog... poate fi vorba de o conjunctivita... du-te cat poti de urgent!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ati stat in curent.