| AlexAnoNym250 a întrebat:

Salut Prieteni, de aproximativ 2 saptamani ma doare capul si ochii. Ochii nu pot sa zic ca ma dor foarte tare dar daca ma concetrez la ceva parca fuge vederea, insa capu mai mereu ma doare, ba dupa cefa, ba gatul ma doare ( parca imi sunt incordate arterele de la gat ) ba in partea de sus a craniului, de parca am o presiune in cap, si parca uneori ma inteapa in anumite parti ale capului, mai tare doare partea stanga a capului. Seara inainte de culcare cand inchid ochii de parca fug ochii prin cap, de parca pluteste creierul in cap, nu stiu cum sa trimit senzatia asta. Inainte dormeam 4-5 ore pe noapte, acum dorm normal 8 ore, cafea nu servesc acum, i-au pastile ( citramon, aspirina ) ceai din buruiene, dar fara efect... poate sa treaca pe vreo ora dupa care iar doare ( nu tare dar este neplacut ) mi-am masurat tensiunea si este normala ( 115 pe 80 ) Sunt baiat, am 19 ani. Va rog ceva sfaturi ce poate fi. Luni sunt scris la medic ca sa trec toate analizele dar nu am rabdarea pina luni, parca sunt mereu intr-o frica ca am cancer.Tin sa mentionez cand eram mic am avut o perioada Hipertensiunea intracraniana, acum o luna in urma am dat analize la sange si este tot Ok cu sangele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| grumpzkatze a răspuns:

Incearca sa mergi la oftalmolog. consultatia e gratis. durerile de cap pot fi cauzate si de nervul optic.