| 123456 a întrebat:

am si eu o problema sad e pentru fete as vrea sa stiu de ce imi apar firicele de par in juru sanilor si cum asi putea sa le indepartez. daca s-ar putea si sa nu mai apara deloc se poate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lady_4667 a răspuns:

Păi dacă le indepartezi fie cu lamă, cu pensetă, epilator etc., firele de par se vor ingroşa şi vor creşte mai lungi şi dese.
însă nu-ţi face griji. O mare parte din femei au. E normal.Se spune că cele care au firicele de păr pe sâni, sunt bune la pat. happy

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu face nimic, te vei trezi cu un nodul sau ceva pe sani, si apoi fericire! Firele apar in mod normal, datorita secretiei de testosteron, testosteronul te si face mai apriga la pat.

| lays a răspuns:

Nu te lua dupa scene queens si foxi. daca folosesti penseta poti face cancer. l-am intrebat pe medic si mi-a zis nici sa nu ma gandesc la asa ceva.eu folosesc crema depilatoarebig grin

| foxi a răspuns:

Le pensezi ca si sprancenele!

| candygirl96 a răspuns:

Nu iti recomand penseta sau epilatorul pentru ca pielea este foarte sensibila in jurul sanilor si se poate irita, mai bine foloseste crema depilatoare...si ca sa nu iti mai apara deloc nu se poatesad

| Marry04 a răspuns:

Iti apar deoarece esti o gorila... poti scapa de ele daca mananci numai mazare cruda cu miere fundita?