| andu10 a întrebat:

Sal lume! Am si eu o intrebare:de vreo 6 luni traiesc intr-u stres continuu, atat la servici cat si acasa, iar acum simt o durere in partea dreapta, jos sub coaste, nu stiu daca e in dreptul ficatului, sau mai in spate spre rinichi, ce vreau sa va intreb este daca aceasta durere(discomfort) poate sa fie de la stres? Chestia e ca numai cand stau pe scaun(mai bine de 10 ore pe zi) simt aceasta durere, iar cateodata cand uit de ea nu o mai simt.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare un colon iritabil, afectiune provocata de stress.

4 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Posibil sa ai probleme cu colecistul(fierea) care se poate imbolnavi si din cauza stresului.Mergi sa faci o ecografie sa vezi despre ce e vorba.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergeti la medicul de familie si acesta, daca va nevoie, o sa va trimita la un specialist. Trebuie sa avem grija de sanatatea noastra. Sanatate si o zi buna!

| vivalavida a răspuns:

Poti incerca dolormin extra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie de analize: poate fi apendicele, fierea, colonul, rinichii. gandeste-te si la ce mananci. pentru stres trebuie, de asemenea sa gasesti o solutie, afla cauza si trateaza-te. o sa fie bine happy