| didi2597 a întrebat:

De mai bine de 2 luni am dureri de spate pe partea stanga. La inceput ma durea doar omoplatul apoi s-a intins pana sub coaste si pana sus la gat, doar pe partea stanga. La inceput era doar un discomfort cand si cand acum e durere 24 din 24. Cand stau dreapta, simt pe partea stanga ca imi lipseste ceva de sub omoplat fata de dreapta, lucru care ma tot face sa imi misc omoplatul si ma doare. Ce pot sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bluebutterfly80 a răspuns:

Ai supus umarul respectiv la un efort mai mare? o geanta grea etc?

| didi2597 explică (pentru Bluebutterfly80):

Nu, geanta o tin fix pe celalalt. mana stanga nu o folosesc la aproape nimic

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru didi2597):

Ai putea sa incerci niste antiinflamatoare, macar 5 zile, spre exemplu celebrex de 200 de miligrame care se ia una pe zi, asta in cazul in care ar fi o nevralgie intercostala.si din ce spui tu, cam asta reiese. oricum fereste-te de frig si incearca si un masaj tot cu ceva gen nurofen sau fenilbutazona ca e mai ieftina! multa sanatate iti doresc happy