| Tudor_2273 a întrebat:

De 3 zile traiesc un cosmar. Sunt la mare si acum 3 zile din sec in apa am simtit o durere inghinala dreapta mai jos de unde se afla apendicita ( care nu o mai am) Durerea a incept sa radieze spre spate dreapta jos si ma doare de mor. Cateodata scade din intensitate dar cand porneste imi simt si zona inghinala si in spate (ambele in partea dreapta) ca si cum ma taie cineva cu un cutit. Doare foarte tare si nu stiu ce sa mai fac. De 3 zile e intr-una. Dispare parca pentru cateva ore dupa ce iau ketonal. Am fost la urgente si mi-au spus ca e piatra la rinichi. Iar medicul de familie (prin telefon) a zis ca ar putea fi de la coloana. A mai trecut cineva prin asa ceva. Sunt cam speriat. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apendicita este boala si nu o aveai de cat in momentul cand te-ai operat de "apendice".
Durerea ta, cred si eu, ca vine de la piatra la rinichi. Durerea de la coloana nu ajunge pana in zona inghinala. Oricum, cand ajungi la medicul de familie, cere-i sa te trimita la analize si pentru una si pentru alta. Pana atunci, multa bere si ceai de patrunjel. Scoate pietrele.