| boNNeR a întrebat:

Sal TPU, am si eu o problema ..acum doua zile am fost in club.
dupa ce am ajuns acasa pe la 1 jumate. m-am pus la somn iar dimineata m-am trezit cu o durere de maxilar...tin sa precizez ca nu am fost mort de beat..sau sa nu mai stiu ce am facut sau sa ma fi lovit..nu am consumat nimic.dar un prieten mi-a dat o palma dar stiu ca nu a fost asa puternica. si durerea asta de maxilar ma tine de doua zile.e o durere ciudata cand misc maxilaru si strang din dinti dupa cateva secunde nu ma mai doare..sau in timp ce mananc nu ma doare.dar dupa ce nu imi misc gura..sau nu fac nimic.e ca si cum ar amorti si iar ma doare... uneori ma doare pana in tampla..sau nu chiar la tampla la cap..sau poate m-i se pare mie ca ma doare pana in cap pentru ca ma tot masez in zona aia, nu mai stiu ce sa fac nu e o durere insuportabila dar e sacaietoare dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Nu ai ce face decat sa astepti sa dispara daca e de la maxilar. Eu am primit la fotbal un cot in barba, si cand m-am trezit ma durea maxilaru cand mancam. A trecut destul de greu 4 zile mancam mai mult nemestecathee hee

| boNNeR explică:

A mai trecut o zi s ma doare mai tare, si ma doare doar partea stanga pana in ureche