| boNNeR a întrebat:

Sal TPU am si eu o problema cu gatul cu muschi de la gat mai exact ceafa laughing anul trecut un coleg ma apasat tare acolo in spate la gaurile alea de langa ureche si ma apasat mai tare pe partea dreapta dupa doua zile mi-a intepenit gatul nu puteam sa il misc cand il miscam simteam ca si cum mi-ar baga cineva o penicilina in el si durea foarte tare. dupa o saptamana dupa ce mi-a trecut din nou m-a prins o durere de nu puteam dormi noaptea si de atunci nu ma mai durut doar in unele pozitii azi iar parca incepe sa ma doara doar sa ma doara nu sa imi intepeneasca da simt asa putin ca ma doare ce sa fac credeti ca e de la aia ca ma apasat sau de la ce sa fie? dau funda multumesc allz :d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SimonaCristina a răspuns:

Se numeste torticolis si trece daca eviti frigul, curentii de aer rece, daca iei aniinflamatoare si relaxante musculare. ( nurofen, clorzoxazona, midocalm). Sanatate!