| AlexrAul456 a întrebat:

As vrea sa stiu daca tigara electronica este toxica sau nu. Mentionez ca detin una de 3.7 volti si cu un continut redus de nicotina! Daau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, tigara electronica este mult mai toxica decat tigara normala, deoarece nu contine nicotina organica ca tigara normala, ci nicotina sintetica, obtinuta pe cale chimica.

| CuriousStuff a răspuns:

Normal ca e toxica. In primul rand nici macar nu e publicata toata lista de "ingrediente", iar studii acum se fac, fiind un produs nou pe piata inca nu se cunosct efectele pe termen lung, e foarte posibil peste vreo 5 ani sa aflam ca aceaste tigari cresc riscul de cancer de 100 de ori mai mult decat o tigara normala.

| untu a răspuns:

Desigur ca este toxica! In afara de nicotina, mai poate contine alte 4000 de substante cancerigene si toxice1

| IoanaWorld a răspuns:

Si tigara normale a e toxica pentru corp...