| alexandricuta a întrebat:

Sal TPU Daca am avut hepatita A (acuta) si m-am vindecat complet pot sa particip in cadrul armatei adica la preselectii in legiunea straina etc? Funda celui mai bun raspuns happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DrTerrible a răspuns:

CONDITII SI PROBE
Poti fi scund, dar trebuie sa fii rapid si sanotos tun.
Trebuie sa ai între 17 si 40 de ani. Minorii au nevoie de procura de la parinti. Vei fi respins daca suferi de boli grave. Cei cu probleme de vedere pot folosi ochelari/lentile. Nu exista limita de înaltime.
Nu vei fi admis daca îti lipseste un deget sau ai probleme locomotorii. Nu trebuie sa-ti lipseasca mai mult de 4 dinti, iar cei cariati trebuie plombati. Acum, te poti gândi la plecare.
Recrutarile sunt zilnice. Ajuns în Marsilia, platesti 5 euro si trenul te duce la Aubagne. Esti cazat, a doua zi sunt probele. Dupa medical, e proba sportiva, care consta intr-o alergare între doua linii, pe 20 de metri. Trebuie sa accelerezi progresiv, odata cu cresterea ritmului unui magnetofon. Când nu te mai încadrezi în ritmul impus, rezultatul final e dat de distanta parcursa în ritm.
Trebuie sa faci 40 de abdomene, 4 tractiuni (minim) si sa urci o coarda de 5 metri. Urmeaza testul psihotehnic, cu întrebari simple. Succes

| alexandricuta explică (pentru DrTerrible):

Deci am voie sau nu?

| DrTerrible a răspuns (pentru alexandricuta):

Daca ai facut analizele si nu mai ai nici un fel de probelma, poti merge linistit!