| Anonymus3000 a întrebat:

Ma doare in gat si am auzit si eu de remediul cu apa calda si sare si as vrea sa stiu daca merge si cu sarea aceea de la farmacie fara clorura de sodiu ca eu am o boala si nu am voie cu sodiu? Merge si asa funda daca nu merge vreau si alte tratamente naturale

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Pentru dureri de gat poti face gargara si cu apa cu bicarbonat de sodiu, o lingurita la un pahar cu apa calda. De asemenea, este foarte bun proposeptul, care se suge si timp de 2 ore apoi, nu bei si nu mananci nimic altceva. Acest produs se gaseste la magazinele APICOLA, fiind natural.
Eu nu am incercat sarea medicinala, asa ca nu pot sa-ti dau un sfat, dar cred ca actioneaza doar sarea obisnuita.
Multa sanatate.

| Ady3835 a răspuns:

Lasa sarea deoparte si cumpara o lamaie., stoarceo intr-un pahar si pune putina apa si bea din pahar cu mici inghitituri pana il terminiwinking Iti va trece rapid

| Ady3835 a răspuns:

Sa nu fie nici apa prea rece care o pui in pahar dar daca poti, nu mai pune apa si stoarce lamaie si bea zeama.

| KiryuZero a răspuns:

Trebuie sa faci exact cum ai zis tu, numai ca cu apa foarte fierbinte