| yoni a întrebat:

Am si eu o intrebare..am auzit undeva ca biserca crestina a aprobat homosexualitatea si incestul. este adevarat?

Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

Ca si completare, in America sunt deja biserici care accepta casatoriile intre homosexuali si ii primesc in biserica ca si inchinatori. Sfarsitul e aproape.

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Biserica este o...cladire.
Parerile oamenilor difera, in toata lumea!
Crestinii se pretind toleranti.
Toleranta si aprobarea nu inseamna acelasi lucru!
etc.

eileen
| eileen a răspuns:

Daca se mai aproba si astea, imi doresc sa vina rapirea mai repede. Dar nu cred...nici chiar asa.

| mariusres a răspuns:

Biserica crestina care? Catolica? Aia tocmai ne spuneau saptamana trecuta ca prezervativele nu previn transmiterea virusului HIV si sa nu le mai folosim!happy. De la oameni din astia te astepti sa tolereze orice altceva in afara de "barbat+femeie= cati copii au, doar atatea partide de sex in toata viata"?! Ma faci sa rad, sincer...

| bunica a răspuns:

Biserica este casa Domnului si Domnu nu accepta asa ceva. se incalca unele din poruncile Domnului.sa stii "bula" ca biserica nu este o simpla cladire finca este un lacas SFANT.

lolita
| lolita a răspuns:

Sunt tari unde predomina crestinismul si s-a aprobat homosexualitatea, DAR biericas nu o va aproba niciodata.

| LoryM22 a răspuns:

Patriarhia Română respinge propunerile de dezincriminare a prostituţiei şi a incestului si homosesualilor din proiectul noului Cod Penal, aflat în dezbatere parlamentară, se arată într-un comunicat dat astăzi publicităţii.
Pe 25 februarie a fost adoptat, de către Guvern, proiectul Codului Penal, alături de alte două coduri, cel de Procedură Civilă şi de Procedură Penală. În acest moment se află la Parlament şi aşteaptă să fie adoptat.

| nicky a răspuns:

Nu cred asa ceva, e imposibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este adevarat

| mioara_1431 a răspuns:

Nu fals

| yoni explică:

Cand am zis biserica m-am referit la patriarhii si cum se mai numesc oamenii ''mari'' din ea

| altul a răspuns:

Nu, nu are cum sa faca asta nu e de capul lor ce scrie in biblie asta se face.Si in orice caz daca sa-r facea asta nu as fi de acord si multi va face asta, nu va fi de acord

| elutzza_5346 a răspuns:

Biserica crestina nu a aprobat asa ceva.iti garantez pentru ca tatal meu e preot si stiu si eu k asa ceva nu e posibil in biserica crestina.deci nu e adevarat sunt minciuni

| Man_Fox_1985 a răspuns:

Mai oameni buni, va spun eu cum sta treaba, era un proiect de legalizare a prostitutiei si incestului. Este foarte adevarat ca biserica nu a fost de acord dar va intreb eu, preferati prostituate pe strada infecte, nespalate, bombe biologice sau case de toleranta unde sunt monitorizate cu analize facute la zi si riscurile nu mai sunt atat de mari. o a doua problema, discutam despre o criza mondiala, de ce sa nu ajunga si niste bani la buget dupa urma fetitelor ca si asa amenzile care le primesc pe strada nu sunt platite, asa ca un TVA dupa urma unui bordel cred ca ar fi destul de consistent. nu se vrea oameni buni si nu numai din cauza bisericii ci si de banii care ii primesc dupa urma intertlopilor mai marii justitiei si politiei. biserica stie doar sa vorbeasca si sa jegmaneasca, este buna doar de dat sfaturi si atat ca incep eu sa vomit si despre biserica si mafia ei. despre a doua parte a discutiei si anume incestul, fiecare are dreptul sa faca ce doreste, atata timp cat sunt majori si incestul se consuma de comun acord nu va sti nimeni, regula este sa nu se lase cu sarcina. in franata, Spania si portugalia este legal si nu a mai venit sfarsitul lumii. stiti doar sa judecati si sa incriminati omul, nu va mai uitati in gradina vecinului, cei care nu stiti ce vreti de la viata, mai uitati-va si voi pe la tarile din vest si scandinave si luiati exemple.