| BelleVie a întrebat:

Sall! Am si eu o problema. Am muscaturi de insecte si as dori sa aflu cateva remdeiicasnice. Trebuie sa le usuc rapid. Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dotea_5137 a răspuns:

Salut eu am incercat si ajuta foarte bine coaja de la banana dezufla si nu te maninca icearca te va ajuta!

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Foloseste Mixtura mentolata, va calma mancarimea si va favoriza uscarea bubelor.

| BelleVie explică:

Va multumesc tuturor! Ciudat, dar coaja chiar a dezumflat unele bubite.

| ToxicGirl a răspuns:

Ai putea sa te dai cu pasta de dinti pe muscaturi.o sa te piste la inceput dar dupa o sa fie ok...sau sa te dai cu mixtura mentolata sau spirt mentolat happy