Întrebare recomandată | 3lFiTzU a întrebat:

Sall! Azi trebuie sa merg la un control la endocrinolog pentru glanda tiroida sunt baiat, ce imi va face? Ce ma va pune sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vei face niste analize.La glanda tiroida.Si te va consulta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îţi va face nişte analize.
Alea tiroidiene T3, T4, TSH.
O ecografie la gât posibil.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti face griji. nu te va durea

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Analize normale de sange si eventual o ecografie la gat! ai grija ca te gadilahee hee
nimic mai mult!
multa sanatate happy

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Cel mai probabil iti face analize tiroidiene (T3, T4, TSH).

Sanatate!

| 3lFiTzU explică:

Si in ce consta analizele astea t3, t4, tsh doare? De unde imi extrage sangele?

| DraudeS a răspuns (pentru 3lFiTzU):

Buna ziua!

Sunt analize sangvine normale. Din vena, din mana, de unde iti recolteaza sange uzual. Nu are ce sa doara, o intepatura de ac si atata tot.

Sanatate!