| unvisalbnegru a întrebat:

Sall.Cine imi poate spune si mie cum se trateaza o arsura provocata de usturoi(usturoiul aplicat pe piele provoaca arsuri) Va rog e urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| UniversaLove a răspuns:

Salutare
~☆~Orice rana de natura fizica poate fi vindecata cu miere de albine si chiar usturoiul ajuta la regenerare si chiar intarirea sistemului imunitar,pune miere pe zona afectata si iti va trece, conteaza mult si cum va reactiona organismul tau, mierea de albine vindeca extrem de bine.Ai grija de tine si multa liniste in suflet iti doresc.Numai bine.~☆~

| AlenaVictoriaMaria a răspuns:

Da-te cu crema de galbenele si trece in cateva zile(2-3).