| Crysty1996 a întrebat:

Sall cum pot face muschi la biceps cat mai rapid posibil fara sala si n-am nici gantere? DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nici o sansa. Nu cel putin la modul "instant", adica rapid. Muschii cresc doar in timp, si doar exersind miscarea cu ei regulat. Altfel, daca vrei sa ii faci sa creasca rapid, si nici nu ai mai facut efort intens cu ei, si dintr-o data ii suprasoliciti, risti sa faci ca cresterea lor sa se blocheze, pur si simplu mai apoi sa tragi pe degeaba pentru cresterea lor. Stiu asta de la un antrenor de culturism din Timisoara, ce a scos un campion european la culturism in anii 80.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 sticle de apa de 2, 5 L sau 3L umplute cu apa si incepi sa faci cu ele ridicari. 2-3 serii de cate 15-20 de ridicari.
Sau faci flotari care ajuta sa faci muschi nu numai la biceps ci si la triceps, pectorali...
Bafta!

| BestOfTheBest a răspuns:

Multe multe multe flotari si tractiuni la bara happy + abdomene