| danaprv a întrebat:

Cum fac muschi fara sala si fara gantere! Funda + Vot inteligent si folositor!

19 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Daca se putea ce vrei tu ar fi dat faliment toate salile si toti care produc echipametne de fitness ( gen gantere, etc. ).

Copil mic...

| dracu14 a răspuns:

Pai fa flotari si abdomene cum a zis cristi in pimul raspuns
in 300-400 de ani maxim o sa arati ca arnold

| cristi1505 a răspuns (pentru dracu14):

E un copil frate! Ce vroiai sa ii zic ca nu stiu daca are 10 ani. Vroiai sa ii zic sa se duca la sala sa faca indreptari cu 200 de kg pe bara si sa isi injecteze steroizi cu duzina?

| dracu14 a răspuns (pentru cristi1505):

Bai omule ala vrea masa musculara cu antrenamentul tau nu o sa faca niciun progres ca masa musculara, doar rezistenta.

| cristi1505 a răspuns (pentru dracu14):

Frate mai intai este un copil de 10 ani maxim si este suficent ce i-am zis.Dai tu un sfat daca eu nu am zis bine.Mai ganditi-va si voi putin inainte sa comentati.Acum sincer ce vroiai sa ii zic?

| cristi1505 a răspuns:

Poti incepe cu
flotari, tractiuni, abdomene si genoflexiuni. Faci cate poti.Si poti lucra de exemplu
luni- flotari(faci cate 10 flotari in 9-10 serii, sau daca poti doar 5 flotari faci 5 flotari in 12-15 serii, idea e sa le faci corect)
marti-tractiuni cu priza larga sau ingusta pentru spate si biceps(doar daca poti sa faci, daca nu...marti poti sa alergi)
miercuri-abdomene normale(faci de exemplu 15 abdomene in 10 serii)
joi-picioare(genoflexiuni, cate 15-20 de genoflexiuni in 10 serii)
vineri-repeti ce ai facut miercuri
sambata-odihna
duminica-odihna
si sa mananci carne, oua, lactate(astea 3 sunt de baza), legume, fructe etc.

| FitMonkey a răspuns:

Stai mult in fata calculatorului! sigur vei avea rezultate

| FitMonkey a răspuns:

Muschi fara sala? ia si u niste syntholwinking o sa fii smecher

| anonimus99uu999 a răspuns:

Http://www.youtube.com/user/passion4profession/videos?view=0
Aici sunt cateva exercitii. Dar cu aceste exercitii iti tonifici corpul atat. Fara putina sala nu se poate. Incearca sa combini aceste exercitii cu o alergare. Dupa alergare muschiul lucreaza mai bine :* Bafta :)

| boghy123 a răspuns:

Pai iti faci un program(luni, miercuri, vineri) de ex ..iti ia cam cate 2 h pe zi. si faci tractiuni, flotari, abdomene, genoflexiuni, incearca sa faci cate mai multe serii de 10. cand simti ca nu mai poti, atunci iti cresc muschii cel mai mult happy bft

| Cosmin86 a răspuns (pentru boghy123):

Esti pe langa si tu

| boghy123 a răspuns (pentru Cosmin86):

Daca sunt pe langa. spune-mi tu cum vrei sa faci muschi ba. fara sala, fara gantere... ce dracu. daca puteai sa faci muschi fara alea, atunci nu mai existau sali de forta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru boghy123):

Eu nu am zis ca poti face muschi fara alea.

Eu ziceam ca esti pe langa la partea cu 2 ore. Un antrenament de mushci si forta dureaza maxim 1 ora ( 45 de minute ar fi ideal )

| boghy123 a răspuns (pentru Cosmin86):

Acolo depinde de el. daca e la inceput nu o sa poata sa faca 2 h de antrenament... 30-45 min ar fi bine pentru inceput, dar intr-un an o sa faca 1, 5-2h fara probleme...

| Cosmin86 a răspuns (pentru boghy123):

Nici ca avansat nu e bine sa stai 2 ore. Dupa 1 ora productia de testosteron scade si antrenamentul devine contra-productiv.

Oamenii cu adevarat avansati isi pot termina antrenamentul in 45 de minute ( fara cardio, vb doar de antrenamentul de forta )

| boghy123 a răspuns (pentru Cosmin86):

Doar pana te incalzesti bine iti ia 10-15 minwinking cel putin la sala asa fac happy dupa + pauza intre fiecare serie +timpul care iti ia sa le faci =mai mult de 1 h happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru boghy123):

Te poti incalzi in 5 min si apoi sa faci 1-2 serii de inaclzire la primele exercitii.

Pauzele intre serii cam 1 min jumate maxim. Si faci 12 serii la o grupa mare si cam 8 serii la o grupa mica => cam 20 de serii pe antrenament, nu e mult.

Daca te antrenezi corect, te poti incadra intr-o ora bine. Asta daca vrei rezultate ca lumea.

| Ronaldo_Radu_1977 a răspuns:

Flotari,Tractiuni si abdomene.Lol

| Makarovvv a răspuns:

Hei eu te pot ajuta foarte bine! iti pot face un program daca vr! si numai intr-un an de zile ai sa ai un corp facut si atragator cradema!