| M371n1s7 a întrebat:

Sall. De ceva timp...cam 2 luni mi se tot zbate ochiul drept..as vrea sa stiu de ce? Si ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Iugas a răspuns:

Poate fi de la stres, oboseala, pentru ca stai prea aproape de monitor, sau bei multa cafea, poate ai lipsa de calciu. Elimina pe rand sursa si ai rezolvat problema.

| KawaiiPanda22 a răspuns:

Din cate stiu asta se intampla de obicei din cauza lipsei de calciu. Probabil ar trebui sa faci analize de sange si sa vezi ce pastile de calciu iti recomanda doctorul.

| Moldo_Moldo_1998 a răspuns:

Stai linistit, este tensiune oculara, o cauza poate fii oboseala. Traditional se pune ca atunci cand ti se zbate ochiul o sa fie un necaz si de aceea trebuie sa ti-l inchini si sa zici de trei ori " Daca te zbati de bine zbatete daca nu te zbati de bine nu te mai zbate "... cam atat