| fabulousgirl a întrebat:

Sall everyone! de 2 saptamana am o julitura urata pe nas care pare sa nu mai treaca...am incercat cu multe unguente, iar acum candva mi-a recomandat crema cu propolis si extract din rasina de conifere de la Conimed. Cam in cat timp ar trebui sa se duca julitura daca folosesc aceasta crema? PLS sa-mi rasp cei care ati folosit sau ati trecut prin ceva similar si ce ati folosit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| JustOurSmile a răspuns:

Crema de propolis este ft buna sora mea(13 ani) s-a ars anul trecut pe frunte din cauza unui ceaun cu apa clocotita si s-a dat cu crema si spray cu propolis si i-au trecut intr-un timp destul de scurt toate arsurile.Asa ca iti recomand sa o folosesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maaaaa,cumva esti perversu de pe tg ocna?laughing glumesc,cea cu propolis este mai buna dar de ce nu ti-a trecut pina acum,ai probleme cu diabetul? sau incerca sa nu mai dai cu nici-o alifie, spala-te bine cu apa si sapun si lasa sa se usuce rana, eu am avut o arsura la mina si tot asa incercam cu fel si fel de alifii pina cind m-a vazut bunicul si m-a pus sa ma spal bine cu apa si sapun plus apa oxigenata si in 3 zile nu am mai avut nimic