| TuningPhotoshopX a întrebat:

Sall ma doare... nu stiu cum, dar am dificultati la inghitire. Cred ca am amigdalita. Dar maicamea crede ca e de la apa rece, asa ca in cate zile trece amigdalita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Pai depinde. daca e grav trebuie sa iei antibiotic caci sltfel nu vad un rezultat(si cand spun grav ma refer la puroi, la amigdalita pultacee). Daca ai decat banalul„ rosu in gat „poti lua un faringosept sau strepsils si bea si tu un ceai indulcit cu miere si cu o felie de lamaie in el. sanatate!

| TuningPhotoshopX explică:

Am zis in cate zile trece amigdalita? Sa stiu daca o sa mai am iarasi amigdalita.

| Posesiv a răspuns:

Mai bine iei niste pastile de la farmacie. Trece si singura dar nu e bine sa stai cu ea. Vei intampina probleme cand mananci si altele.