| Nicu_Istrate_1996 a întrebat:

Ma numesc Marian.
M-am operat de amigdalita, au trecut de atunci 5 luni de zile si tot nu pot sa beau rece pentru ca ma doare rau in gat daca beau, stie cineva dupa cat timp am sa pot bea rece iar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Nu beau rece nici vara la 40*C. De ce ai vrea sa bei rece? faptul ca o bautura rece te racoreste este total fals. Din contra, apa la temperatura camerei o face chiat foarte bine.

| Nicu_Istrate_1996 explică (pentru DovleacTurbat):

Ce se intelege prin rece adica nici la temp camerei nu pot sa beau trebuie sa beau si sucu care il i au de lamagazin inainte sa l beau il incalzesc bine apoi beau nu pot nici la temp camerei ofii vre o problema la mine?

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Nicu_Istrate_1996):

Daca nici la temperatura camerei nu poti atunci nu stiu posibil poate ca inca e "proaspata" operatia. Poti consulta un ORL-ist.

| Nicu_Istrate_1996 explică:

Nu pot sa beau nici la temp camerei numai cald atat