| dragosh_1723 a întrebat:

.. acum zile mi-a aparut bubatul pe burta, pe spate pe fata etc. de la oameni am auzit k este bubatul mare... Vreau sa stiu si eu ce pot face, pentru a-mi trece mai usor, fara sa ramana semne.
PS:In cat timp trece aceasta boala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Aplica pe bubite Mixtura mentolata, va calma mancarimea. Sa nu te scarpini, vei ramane cu gauri permanente in piele. Sansele sunt minime ca bubitele sa se rupa in timpul somnului.Mananca cat mai multe fructe si legume proaspete, pentru aport de vitamine, te vor ajuta sa te refaci mai repede. Evita mancarurile cu conservanti( inclusiv sucurile din comert), grase, prajite si cu condimente in exces.Multa sanatate!

| doctoressa a răspuns:

Poti aplica alcool mentolat sau pudra mentolata. Iti vor atenua mancarimea. http://www.i-medic.ro/boli/rujeolapojar-sau-cori

| R1pstar a răspuns:

Te duci la doctor iei niste crema mai speciala ceti da acolo si o sati zica aia dela care cumperi crema acea si te dai pe bubatul si ati trece an cam 6 zile